golebidwor.pl   -   O nas

Dom Seniora „Gołębi Dwór” oraz Klinikę Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej prowadzi „Wi-Ka” Sp. z o. o., której prezesem jest pani Edyta Wilczyńska, wiceprezesem zaś oraz managerem pani Aneta Nogal. 

Edyta Wilczyńska posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi i pozyskiwaniu funduszy Unii Europejskiej (vide ukończona w bieżącym roku rozbudowa kompleksu „Gołębiego Dworu” o nowe skrzydło Kliniki Neurorehabilitacji). Prywatnie – zapalona tenisistka i sportsmenka, łącząca wysokie wymagania w stosunku do siebie z tożsamym podejściem do spraw zawodowych.   

Aneta Nogal zaś to spiritus movens dnia powszedniego i świątecznego naszej placówki, świetna organizatorka, planistka, osoba obdarzona niezwykłą charyzmą, siłą przekonywania, a także – co wielokrotnie udowodniła – osobowością medialną. Jej pasją jest również sport – bieganie, narciarstwo, to pomaga w dyscyplinowaniu swoich działań jak i kierowaniu pracą podwładnych. 

„Gołębi Dwór” to przede wszystkim ogromny profesjonalizm, a także konglomerat świeżości, „nowego”, energii, witalności i działania nakierowanego na niesienie pomocy i nadziei tam, gdzie często medycyna mówi „stop”. Dla nas „stop” nie istnieje, nasz słownik nie zna takiego pojęcia. Dlatego może tak często (cyklicznie wręcz) przezwyciężamy beznadziejne na pozór przypadki, dlatego może „cuda” pod naszym dachem zdarzają się całkiem nieodświętnie…          

 

 

Personel medyczny w „Gołębim Dworze” tworzą pielęgniarki i ratownicy medyczni, łącznie  zrzesza on dziesięć osób. 

Pielęgniarką koordynującą jest p. Elżbieta Otręba, osoba o wieloletnim stażu klinicznym (nabytym m.in. na oddziale ortopedii w Szpitalu Miejskim w Ostródzie). 

Jej doświadczenie pozwala na organizację pracy na najwyższym zawodowym poziomie, które to atuty niezmiernie chwalą sobie nasi Pensjonariusze. Przyzwyczajeni, że nasz „korpus opieki medycznej” działa przez 24 godziny na dobę niczym szwajcarski zegarek – punktualnie, nieomylnie i bezbłędnie. 

I to napawa nas prawdziwą dumą. Staramy się tworzyć normy perfekcji w każdym zawiadywanym segmencie… 

 

 

Kadra standardowych opiekunów liczy 20 osób. To optymalna liczba, która pozwala poświęcić naszym Mieszkańcom tyle czasu, by mogli oni czuć się stale podmiotowo, bezstresowo i bezpiecznie. Opiekunowie dbają o wszelkie najdrobniejsze szczegóły życia codziennego, są niezmiennie dyspozycyjni, wyczuleni na każdą potrzebę, gotowi do przyjścia z najdalej idącą pomocą. Ciepłe docenienie ich rozległego wysiłku przez Pensjonariuszy „Gołębiego Dworu” jest myślimy największym podziękowaniem za ich bezinteresowne poświęcenie i ofiarność – daleko wykraczające poza sztywne ramy etatowej pracy zawodowej… 

 

Zespół rehabilitantów „Gołębiego Dworu” składa się z ośmiu osób, jego kierownikiem jest p. Tomasz Szeliski, który bardzo sprawnie i umiejętnie zarządza całym zespołem. 

Zespołem, któremu codziennie praca dosłownie wre w rękach. 

Wszyscy nasi rehabilitanci są albo dyplomowanymi specjalistami, bądź też studentami na kierunku rehabilitacji, czujnie wdrażanymi w praktyczne tajniki profesji przez swojego bardzo doświadczonego przełożonego. 

Dzięki wysiłkowi tych ludzi wielu z naszych pacjentów wydatnie poprawiło jakość swego codziennego funkcjonowania (żmudne tygodnie dające zbawienny efekt), inni całkowicie wrócili do zdrowia. 

Pobyt w „Gołębim Dworze” daje wymierne i niespodziewane efekty – polecamy tu jak najszerzej skorzystanie z naszej znakomitej „przystani” rehabilitacyjnej, zaopatrzonej dodajmy w sprzęt najnowszej generacji, wiodący w klinikach światowych. 

Wiara czyni cuda, wytrawne dążenie do odzyskania zdrowia pod czujną kuratelą fachowców, którzy poświęcą ci zawsze swój czas – także. 

Podchodzimy z wielkim sercem do każdego potrzebującego, do każdego naszego gościa - to dewiza nr 1 „Gołębiego Dworu”…   

 

Kliniką Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej przy „Gołębim Dworze” kieruje od początku jej powstania światowej sławy (śmiało można powiedzieć) lekarz i naukowiec, prof. dr hab. n. med. Jan Talar. Sprawca wielu wybudzeń ze śpiączki, nawrotów beznadziejnie z pozoru chorych do pełni zdrowia lub stanu pozwalającego na samodzielne, niezależne funkcjonowanie. Absolutny autorytet dla kolejnych pokoleń neurochirurgów! Spotkać na swej ścieżce prof. Jana Talara, uzyskać jego bezcenne rady oraz możliwość leczenia przez niego osobiście, to unikalna szansa dla wielu potrzebujących… Zapraszamy do Kliniki Neurorehabilitacji Klinicznej i Rodzinnej w „Gołębim Dworze”, tu marzenia stają się faktami, tu – jak wcześniej zaznaczyliśmy – skreślone jest „niemożliwe”…   

A oto krótka notka biograficzna Profesora. 

Prof. Jan Talar – absolwent medycyny na Wojskowej Akademii Medycznej im. gen. Bolesława Szareckiego (1970). 26 czerwca 1986 na Wydziale Lekarskim macierzystej uczelni został doktorem nauk medycznych (na podstawie pracy pt. „Ocena stanu czynnościowego kręgosłupa pilotów wojskowych ze szczególnym uwzględnieniem jego odcinka szyjnego.”). Specjalność – neurorehabilitacja medyczna.  

24 października 1994 zasilił swoją osobą Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej i wkrótce nadano mu stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny. 

12 października 2004 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski wręczył Janowi Talarowi nominację na profesora nauk medycznych.

Później m.in. dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu. 

W latach 1996–2009 wypromował siedemnastu doktorów. 

Członek Rady Fundacji Na Rzecz Rozwoju Czasopism Naukowych z siedzibą w Warszawie. 

 

Odznaczenia: 

 

- Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2002 r. za wybitne zasługi dla ochrony zdrowia i osiągnięcia w działalności na rzecz profilaktyki zdrowotnej)  

- Medal „Serce Ziemi” (2014)